Tamprės sportui – patarimai renkantis

tamprės sportui

Per pastarąjį dešimtmetį sportinių rūbų industrija pasiekė naujas aukštumas. Prie to prisidėjo ne tik pasaulinė pandemija, kurios metu buvome priversti likti namuose, bet ir besikeičiantis mados suvokimas, kad drabužiai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs. Sportiniai drabužiai suteikia komforto ir laisvumo pojūtį, tad vis daugiau mados pasaulio atstovų su tuo sutinka ir patys dėvėdami bei kurdami sportinio stiliaus drabužius, tai transliuoja.

Itin didžiulio pripažinimo susilaukia ir vis populiaresnėmis tampa tamprės sportui. Rinkoje esanti tamprių gausa leidžia išsirinkti tokias, kurios jums labiausiai tinka ir patinka. Pradedant nuo spalvų, raštų iki stiliaus pasirinkimo.

Verta paminėti tai, kad ne visos tamprės sportui yra vienodos. Kitaip tariant, vienos tamprės, kurios yra skirtos bėgimui, gali neužtikrinti tamprumo, reikalingo jogos ar šokių treniruotėms. Atitinkamai ir kitos tamprės gali nuolat slysti žemyn atliekant pritūpimus ar boksuojantis. Todėl renkantis tampres yra itin svarbu užtikrinti komfortą, kuris prives prie geresnių sportinių rezultatų – apgalvokite kokiam sportui planuojate dėvėti tampres.

Renkantis tampres sportui stenkitės pasirinkti kuo tinkamesnį dydį. Jos turėtų būti prigludusios, bet patogiai, pasistenkite išlaikyti pusiausvyrą tarp per daug aptemptų ir per laisvų. Optimalus prigludimas užtikrina, kad treniruočių metu tamprės nekris ir nespaus, jūs galėsite judėti laisvai ir užtikrintai.

Ilgis taip pat itin svarbu, jis priklauso nuo to, kokį veiklos pobūdį jūs pasirinksite. Ilgos tamprės labiau aprėpia visą kojos plotą ir sušildo, todėl tinka vėsesniu oru arba užsiimant veikla, kuriai būtina apsauga bei raumenų šilumos palaikymas. Tuo tarpu trumpesnės tamprės suteikia didesnę judėjimo laisvę, ventiliaciją, todėl idealiai tinka esant šiltesniam orui, pavyzdžiui šiltu sezonu užsiimant bėgimu ar kitu sportu lauko erdvėje.

Renkantis tampes, itin daug klausimų kyla ir apie jų liemens aukštį. Pavyzdžiui, tamprės aukštu liemeniu yra itin populiarios cardio treniruotėse, kadangi atliekant aukšto intensyvumo pratimus, jos išlieka savo vietoje, nenusmunka bei šildo juosmenį. Juosmuo yra itin probleminė vieta, kurios skausmus kenčia bene kas trečias. Tad raumenų šilumos palaikymas sporto metu yra itin svarbus, norint sumažinti apkrovą ir skausmus.

Tamprių audinio pasirinkimas ir kokybė yra labai svarbus veiksnys turintis įtakos ne tik patogumui, bet ir ilgaamžiškumui. Drėgmę sugeriančios medžiagos, tokios kaip poliesteris ir nailonas, yra puikūs pasirinkimai, kadangi geba sugerti prakaitą nuo odos, tad padeda išlikti kiek įmanoma sausesniems. Liaudiškai tariant, „kvėpuojančios“ medžiagos tamprės, idealiai tinka funkcinėms ir aukšto intensyvumo treniruotėms, kurių metu itin daug prakaituojama. Tuo tarpu kompresinės tamprės gali padėti sporto metu raumenų šilumai ir kraujotakai.

By

Posted in

Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *