Kapų tvarkymas: kur kreiptis ir nuo ko pradėti

kapų tvarkymas

Daugelis netektį patyrusių šeimų pasirenka laidotuves savo artimiesiems, kad jie galėtų juos prisiminti ramioje vietoje, kurioje galėtų reguliariai lankytis.  Kapinės ir laidojimo vietos gali priklausyti vietos valdžiai, privačiai įmonei, religiniam institutui ar vietos patikos fondui ir juos prižiūrėti. Kiekvienas turės savo nuostatas, užtikrinančias, kad kapai ir teritorijos būtų tinkamai prižiūrimos, kad memorialinė jūsų aikštelė būtų erdvė, kurioje kiekvienas galėtų rasti ramybę ir pagarbiai ja dalintis. Viena iš reikalaujamų taisyklių yra tinkamas kapų tvarkymas.

Kas atsakingas už kapų tvarkymą?

Šeima, kuriai priklauso dotacijos aktas, yra atsakinga už kapo priežiūrą pagal institucijos, kuriai priklauso kapinės ir prižiūrinčios teritoriją, taisykles. Kai kuriose kapinėse gali būti gana griežtos taisyklės dėl to, ką žmonėms leidžiama daryti ir ko iš jų tikimasi. Jie gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto laidojimo sklypo tipo arba gali būti taikomi papildomi kapinių mokesčiai, jeigu pasirenkate papildomas paslaugas kaip kapų tvarkymas.  Įsigiję laidojimo sklypą, kas nors sumoka už išskirtinę teisę artimajam ar šeimos nariams būti ten laidojamam tam tikrą laikotarpį – dažniausiai iki 50 ar 100 metų. Jiems yra išduotas dotacijos aktas.

Kapų priežiūra, kapinių taisyklės ir nuostatai

Išmintinga žinoti pasirinktų kapinių nuostatas prieš pasirūpinant, kad tokie elementai kaip dekoratyvinis žvyras, kapo aplinka, augalai ir kapo puošmenos pažymėtų jūsų mylimo žmogaus gyvenimą. Daugelyje kapinių pagrindinis dėmesys skiriamas tam, kad teritorijos būtų tvarkingos ir labai prižiūrimos. Kapinių prižiūrėtojai saugos ar priežiūros sumetimais gali pasilikti teisę išimti daiktus iš kapų. Juose gali būti nustatytos taisyklės dėl laiko, per kurį, pavyzdžiui, greitai gendančios duoklės, pvz., vainikai ir kapo gėlės, gali būti paliktos prieš jas išmetant.

Kapų tvarkymas susideda iš kelių etapų, tai bendra kapo tvarka ir antkapio priežiūra.  Pačio kapo priežiūra labai priklauso nuo sezono. Jei tai žiemos sezonas, turi būti palaikoma tik minimali tvarka. Jei tai ruduo, svarbu prižiūrėti, kad ant kapo ir aplink jį, nebūtų prikritusių lapų. Na, o vasaros sezonas pats dėkingiausias, kada galime puošti gėlėmis ir dekoravimo elementais, akmenukais.  Antkapių valymui naudojamos įrangos tipas gali priklausyti nuo akmens tipo, iš kurio jis pagamintas. Memorialinis mūrininkas, iš kurio jį įsigijote, turėtų žinoti apie tai, taip pat apie pradėjusių blukti raidžių sutvarkymą. Antkapių valymo purškikliai yra parduodami ir teigia, kad padeda užkirsti kelią dumblių ir samanų augimui. Daugelis ekspertų nerekomenduoja antkapių valymui naudoti buitinių priemonių, kurių sudėtyje yra baliklio ar rūgšties, nes jie gali pažeisti akmenį ir padaryti jį pažeidžiamą erozijos.

By

Posted in

Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *