Paminklai kapams – kaip išsirinkti?

paminklai kapams

Anksčiau paminklai buvo naudojami norint pažymėti vietą, kurioje amžinojo poilsio atgulė artimasis. Jie buvo labai paprasti, dažniausiai mediniai ar akmeniniai. Tačiau laikui bėgant, tam tikra prasme tai tapo ir būdu įprasminti išėjusiojo anapilin atminimą. Vietos, kurioje palaidotas artimasis, sutvarkymas ir papuošimas nematomoje erdvėje sukuria tam tikrą ryšį su jo siela. Tai taip pat suteikia vietą, į kurią gali būti gera ateiti prisiminti ir būti, prisimenant džiugias akimirkas, praleistas kartu bei pripažinti ir susitaikyti su faktu, kad žmogaus, deja, bet nebėra.

Šiandieninėje rinkoje paminklų yra begalės, tad belieka tik išsirinkti. Tinkamo paminklo kapui parinkimas yra itin asmeniškas ir reikšmingas sprendimas. Paminklai yra ilgamečiai, saugantys mums brangių žmonių atminimus, tad norisi išrinkti tinkamiausią. Renkantis paminklą, ypač pirmą kartą, gali būti nelengva, nes jų yra begalė ir visi yra skirtingi. Tačiau yra keletas veiksnių, į kuriuos atkreipę dėmesį, galėsite išrinkti tobulą paminklą anapilin iškeliavusio amžino poilsio atminimo vietai pažymėti.

Visų pirma, apmąstykite mirusiojo norus bei atsižvelkite į jo arba jos prašymus, pageidavimus ir asmenybę. Ne retai ypač senyvo amžiaus žmonės išreiškia savo valią, kaip norėtų, kad atrodytų jų kapas, kai išeis amžinojo poilsio. Apsvarstykite tokias dizaino galimybes, kaip: forma, dydis, spalva bei graviravimas ir pritaikykite paminklą asmeniškai. Prie to pačio galite apsvarstyti jo hobius ar pasiekimus, kurie gali būti simboliškai pavaizduoti ant paminklo.

Stenkitės pasirinkti jūsų lūkesčius atitinkamą medžiagą iš kurios bus gaminamas paminklas. Dažniausiai paminklai kapams gaminami iš tokių medžiagų, kaip granitas, marmuras, ar betonas. Kiekviena medžiaga pasižymi unikaliomis savybėmis, susijusiomis su patvarumu, estetika ir priežiūra. Atsižvelkite į klimato ir aplinkos veiksnius, kuriame yra kapas, nes tai turi didžiulę įtaką paminklo ilgaamžiškumui.

Ne retai, ypač užsienio kapinėse, vyrauja tam tikros taisyklės. Jos dažnai susijusios su kapavietės dydžiu bei paminklo vieta ir dydžiu. Taigi, tam, kad galėtumėte išvengti nereikalingų problemų – pasidomėkite ar jūsų pasirinkti paminklai kapams atitinka kapinių reikalavimus.

Vienas iš svarbiausių veiksnių renkantis paminklą yra biudžeto nusistatymas. Labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp biudžeto apribojimų ir noro sukurti prasmingą ir ilgalaikį paminklą pagerbti savo artimąjį be pernelyg didelės finansinės naštos.

O jei patiems sunku nuspręsti, kokį paminklą norite pastatyti, kreipkitės į paminklų ekspertus, pavyzdžiui iš Monumentas.lt, ar laidojimo paslaugų teikėjus, kurie suteiks jums vertingų patarimų ir rekomendacijų šiais klausimais.

By

Posted in

Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *