Kaminai: kaip pasirinkti saugų ir patikimą kaminą?

Kaminas yra labai svarbi namo, pirties ar kito pastato dalis. Net jeigu įrenginėjate nedidelę patalpą, kurioje bus ugnies šaltinis, labai svarbus tinkamas ir kokybiškas dūmų nuvedimas į lauką. Kaminai šiandien gali būti patys įvairiausi, todėl verta pasidomėti, kuris kaminas geriausiai tiktų Jūsų atveju.

Kokį kaminą rinktis?

Šiandien kaminų pasirinkimas labai platus. Kiekvienas gali rinktis kaminą pagal savo pageidavimą. Skirtingo gaminimo kaminai turi skirtingas savybes, nuo jų priklauso Jūsų šilumos sistemos ar židinio efektyvumas.

    • Mūriniai. Mūriniai kaminai yra dažniausiai pasirinkimas įrengiant kaminą privačiame name. Dažniausiai kaminas tuomet mūrijamas kartu su visu namu. Tačiau tokiu atveju reikia iš karto žinoti, kurioje vietoje name stovės katilas ar kitas ugnies šaltinis. Mūrinius kaminus Lietuvoje stato mūrininkai, todėl gali būti, kad kaminas bus sumūrytas jau namo statybų metu.

    • Keramikiniai. Šiuo metu labai populiari mūrinių kaminų alternatyva yra keramikiniai kaminai. Tai geras sprendimas, nes šio tipo kaminas yra gana universalai pritaikomas. Tokie kaminai gali būti montuojami netgi iš namo išorės.

    • Plieniniai. Taip pat populiarūs ir nerūdijančio plieno kaminai kartais dar vadinami metaliniais kaminais. Tai geras pasirinkimas tuomet, kai svarbu, kad konstrukcija būtų lengva. Plienas taip pat gerai užtikrina saugumą, tačiau labai svarbu tinkamai pasirinkti medžiagas. Plieninis kaminas turi būti gaminamas iš aukščiausios kokybės metalo, kad tinkamai atliktų savo darbą.

Kaip užtikrinti saugumą?

Renkantis kaminą, svarbiausia yra saugumas. Todėl labai svarbu, kad kaminas būtų tinkamai įrengtas. Todėl geriausiai, jeigu kamino montavimui namuose yra pasikviečiami atestuoti specialistai, kurie turi profesinių žinių ir gali užtikrinti, kad kaminas būtų tinkamai apsaugotas bei nesiliestų su kitais įrenginiais. Pastebima, kad didžiulis pavojus yra naudoti mažo efektyvumo ugnies šaltinius, nes tuomet kamine ima kauptis suodžiai, kurie vėliau ir tampa pagrindine gaisrų priežastimi. Labai svarbi rinktis tokius katilus, židinius ir krosneles, kurie gali pasiekti tokią temperatūrą, kad suodžiai kamine išdegtų degimo metu ir nesukurtų nesaugių sąlygų.

Kiek kaminų turi būti?

Šiandien įprasta, kad privačiame name ar sodyboje įrengiami netgi keli kaminai. Dažniausiai tai reikalinga tuomet, kai pastate yra ne vienas ugnies šaltinis. Jeigu šildymo sistema yra kūrenama kietu kuru, o taip pat kitoje patalpoje yra krosnelė arba židinys, gali reikėtų ne vieno kamino. Tačiau taip pat galima rinktis ir kelių skirtingų gaminių sujungimą. Dėl to geriausiai kreiptis į profesionaliai šiais darbais užsiimančius meistrus.

By

Posted in

Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *